ČeskyEnglish
Proudová relé pro elektromobilitu
2011-09-02 16:51:58

Společnost Molaris uvádí na trh nové proudové relé pro elektromobilitu PR01. Toto relé je určené pro stanice, které nejsou vybaveny komunikací mezi elektromobilem nabíjecí stanicí podle normy IEC 61851 (a tedy řídícími signály Control Pilot a Proximity Pilot) a přesto je požadavek na vybavení odpojení zásuvky při vytržení kabelu. Osazením tohoto proudového relé lze tento požadavek splnit.
Evropská elektrotechnická norma pro elektromobilitu definuje komunikaci mezi elektromobilem a nabíjecí stanicí pomocí dvojice pomocných signálů Control Pilot a Proximity Pilot. Pomocí Control Pilotu se zjišťuje, jakou kapacitu má nabíjecí stanice, aby nedošlo ze strany auta k vyššímu požadavku na odběr, nežli dokáže stanice pokrýt. Pomocí Proximity pilotu se zjišťuje, jakou přenosovou kapacitu má připojený kabel, opět, aby nedošlo k požadavku na větší nabíjecí proud, nežli je schopen kabel přenést. Control Pilot také zajišťuje, že se dobíjení zastaví v případě vytržení nebo poškození kabelu.
V dnešní době však není většina elektromobilů tímto standardem vybavena a tak buďto nemohou u stanic dle standardu IEC 61851 nabíjet nebo používají kabelovou redukci, která však nahrazuje funkci pouze částečně. Také provozovatelé nabíjecích stanic doposud instalují stanice bez těchto standardů.

Minimálně však požadavek na odpojení zásuvky při vytržení kabelu je velmi rozumný. Proto společnost Molaris vyvinula a nabízí proudové relé, které hlídá procházející proud a při poklesu pod stanovenou hodnotu tj. vytržení kabelu nebo ukončení nabíjení je zásuvka automaticky odpojena.Detailní specifikaci proudového relé PR01 naleznete v produktové sekci.

Proudové relé PR01.

Info - Admin - 2011