ČeskyEnglish
Nabíjecí stanice FLEET

Nabíjecí stanice pro účely firemní flotily doporučujeme navrhovat individuálně. A to s ohledem na typ vozidel a charakter provozu vozidel. Na rozdíl od řady PUBLIC může být variantně napájecí kabel pevnou součástí nabíjecí stanice.

V rámci fleet managementu budou vyžadována podrobná data o spotřebě a době nabíjení. Pro přenos těchto dat může být využito široké spektrum možností (GSM, WLAN, PLC, TCP/IP). Jelikož se u stanic typu FLEET předpokládá nasazení v areálech firem a institucí, provozně nejvýhodnější formou komunikace je kroucená dvojlinka ideálně sběrnice RS485 nebo Ethernet.

Registrace oprávněných odběratelů u fleetových stanice může být prováděna stejným způsobem jako u stanic veřejných např. RFID klíčem. Díky propojení komunikační sběrnicí s datovou centrálou je možné provádět ověření on-line v databázi datové centrály a uvolnit požadovaný stojan. U fleetového nasazení se předpokládá jediný komunikační a ovládací prvek (klávesnice a display) pro celou skupinu stojanů. V uzavřených areálech, je možné používat stanice i bez jakékoliv registrace.

Řízení nabíjení vozidel může být přizpůsobeno konkrétní smlouvě s dodavatelem elektrické energie.

Info - Admin - 2011